• Sınıf Seçiniz

  • Branş Seçiniz

  • İçerik Türü

  • Ara

Şükrü Özyıldız İle Merak Edilenler

18 Şubat 1988 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Şükrü Özyıldız, Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 74 kilo 1.90 boyunda Kova burcudur. Genç oyuncunun çocukluğu İzmir’de geçmiştir. Babası Karadenizli iken annesi Rum’dur. Bir de kız kardeşi var olan Özyıldız, 9 yaşında iken annesini kaybetmiştir. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversiteye hazırlanmış ve İtü Gemi Makineleri Mühendisliği kazanarak İstanbul’a yerleşmiştir. Bu  bölümde bir yıl kadar eğitim aldıktan sonra tekrar sınava girmiş ve Ege Üniversitesi İşletme bölümünü kazanmıştır. Burada eğitimine devam ederken Erasmus programı öğrenci değişimi için Portekiz’e gitmiştir.

sukru-ozyildiz

Küçük yaşından beri dövüş sporlarına düşkün olan oyuncu, Portekiz’de kafes dövüşlerine katılmıştır. Yakışıklı oyuncu daha sonra dövüşü bırakmış ve oyunculuğa adım atmıştır. Yurt dışında Workshopa katılan Özyıldız, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Dizilerde, tiyatro oyunlarında ve reklamlarda rol alan yetenekli oyuncu hiperaktifliğini setlerde bastırdığını dile getirmiştir. Şükrü Özyıldız davul ve perküsyon kullanmakta çok yeteneklidir. Kariyerine ilk olarak 2011 yılında yayınlanan Derin Sular adlı dizi ile başlamıştır. 2013 yılında Benim Hala Umudum Var dizisi ile kariyerine devam etmiş ve Ozan karakterini oynamıştır. Dizi de Berk Oktay ve Gizem Karaca ile birlikte rol almıştır.

sukru-ozyildiz-benim-hala-umudum-var

Ünlü oyuncu yazın güneş gözlüğü takmadan asla çıkmadığını ve kemer takmayı da çok sevdiğini söylemiştir. Kolundaki bilekliklerini çok sevdiği ifade eden oyuncu deri ceketsiz bir kış geçirmeyeceğini de sözlerine ilave etmiştir. 2013 yılında sinema hayatına adım atan yakışıklı oyuncunun ilk filmi Neva adlı filmdir. Filmde başrol oynamıştır. Şükrü Özyıldız 2014 yılında Kerem Bürsin ve Yasemin Allen ile başrolünü paylaştığı dizi Şeref Meselesi dizisinde rol almıştır. Dizi de Emir Kılıç’a hayat vermiştir. Emir babasını kaybetmiş ve bu sebeple de annesinin akli dengesi kaybolmuş bir ailenin küçük ve sakin bir oğludur. Yiğit’in kardeşi ve aynı zamanda savcıdır. İlk başta Sibel’e ilgi duymuştur. Yiğit Kübra ile babasından intikam almak adına yakınlaşmıştır. Yiğit bebeği kabul etmemiş bu nedenle Emir Kübra ve yeğenine sahip çıkmıştır. Sahte evlilik yapan Emir Kübra’ya zaman geçtikçe aşık olmuştur. Mafyayı çökertmek adına baş savcı ile işbirliği yapan Emir sürekli o hayatında içinde olan abisi Yiğit ile karşı karşıya gelmiştir. İlerleyen zamanda Kübra da Emir’e karşılık vermiş ve evlilikleri gerçeğe dönüşmüştür. Bir de Yiğit adında oğulları olmuştur.

sukru-ozyildiz-seref-meselesi

2015 yılında yine bir sinema filmi ile karşımıza çıkan oyuncu Sevimli Tehlikeli’de başrol oynamıştır. Filmin senaryosu Özcan Deniz tarafından hazırlanmıştır. Aynı yıl içerisinde Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Eren karakterine hayat vermiştir. Dizi de Bensu Soral, Burak Deniz, Büşra Develi, Beste Kökdemir gibi oyuncular ile beraber oynamıştır. Oyunculuk kariyerinde büyük başarılara imza atan Şükrü Özyıldız emin adımlarla hayatına devam etmektedir. 2016 yılında Herşey Aşktan sinem filminde Hande Doğandemir ile başrol oynamıştır. Burak karakterini oynadığı filmin yönetmeni ise Andaç Haznedaroğlu’dur.

sukru-ozyildiz-hersey-asktan

Başarılı oyuncu Şükrü Özyıldız 2016 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kış Güneşi dizisinde yine başrol oynamaktadır. Aslı Enver ile rol alan genç oyuncu Efe ve Mete kardeşlerini canlandırmaktadır. Dizi salı akşamları ilgiyle takip edilmeyi başarmıştır. Şeref Meselesi dizisinde ki rol arkadaşı Şükran Ovalı ile bir dönem birliktelik yaşamıştır. İkilinin ayrılıp ayrılmadığı bilinmemektedir.

Şükrü Özyıldız’ın Oynadığı Film ve Diziler Nelerdir?

2016 Herşey Aşktan Burak Başrol
Sinema
Yıl Adı Rol Not
2013 Neva Ilgın Başrol
2015 “Sevimli Tehlikeli” Zarok Başrol
Televizyon
2011 Derin Sular
2011 Fatmagül’ün suçu ne Toprak
2012 Uçurum Avukat Tolga
2013 Çalıkuşu Hekim Yardımcı rol
2013-2014 Benim Hala Umudum Var Ozan Başrol
2014 Şeref Meselesi Emir Başrol
2015 Tatlı Küçük Yalancılar Eren Başrol
2016 Kış Güneşi Efe/Mete Başrol

 

Kaynak; Vikipedi

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Yazının Bağlantısı: Şükrü Özyıldız İle Merak Edilenler
  • Tarih: 7 Nisan 2016
  • Yazının Kategorisi: Bizim Kalemimizden
  • Yazar:
  • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
  • Diğer kaynaklarda arayın: Şükrü Özyıldız İle Merak Edilenler
  • Ana Menü