• Sınıf Seçiniz

  • Branş Seçiniz

  • İçerik Türü

  • Ara

Selen Seyven Genco Dizisi İle Tanınan Güzel Oyuncu

Selen Seyven 2 Nisan 1986 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. 55 kg 1.60 boyunda koç burcudur. Asıl adı Selen Seyven Katırcıoğlu’dur. Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Yönetmen Ezel Akay’ın yeğeni olup anne tarafından Özbek kökenlidir. Türk babanın kızı Seyven, Ankara’da Yahya Kemal Beyatlı Lisesinde eğitim almış ve sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünü tamamlamıştır. Televizyon hayatına adım attığı proje 2004 yılında yayında olan Büyük Buluşma dizisi olmuştur. 2005 yılında Beren Saat ve Mahsun Kırmızıgül’ün başrol oynadığı Aşka Sürgün’de oynamıştır. Televizyon hayatından sonra sinema hayatına da adım atan güzel oyuncu Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü adlı filmler küçük roller sergilemiştir.

selen-seyven

Aydın Sayman yönetmenliğinde 2007 yılında vizyona giren Janjan adlı sinema filminde başrol koltuğuna yerleşmiş ve Çetin Öner, Berk Hakman, Levenet Yılmaz, Aykut Oray gibi oyuncular ile kamera karşısına geçmiştir. Sinema da başrol oynayıp gösterdiği başarı sonucu televizyon hayatında da başrole yerleşmeyi başaran Selen Seyven, Kanal D ekranının 2007 ve 2008 yılları arasında yayınlanan ve döneminin reyting rekoru olan Genco dizisinde Pınar karakterine hayat vermiştir. Dizi de Alpay Kemal Atalan ile başrolü paylaşmış ve Hazal Kaya, Faik Ergin, Orhan Şimşek ile kamera karşısına geçmiştir. 2009 yılında Mustafa Üstündağ ve Levent Üzümcü ile Abimm adlı filmde başrol oynamış ve kariyerinde hızla yükselmeye devam etmiştir.

selen-seyven-genco

2014 yılında Kocamın Ailesi dizisinde yine başrol koltuğuna oturmuş ve Yonca karakterini canlandırmış Gökhan Alkan ile birlikte rol almıştır. Ve bi süre sonra diziden ayrılmıştır. 9 Ekim 2009 tarihinsen Selen Seyven kendisi gibi oyuncu Kerem Kupacı ile nişanlanmıştır. İkilinin birlikteliği çok uzun sürmemiş ve evliliğe giden birliktelikleri ayrılıkla sonlanmıştır. Selen Seyven son zamanlarda oyuncu Uğur Güneş ile aşk yaşamaktadır.

selen-seyven-ugur-gunes

Selen Seyven Oynadığı Dizi ve Filmler Nelerdir?

Yapım Rolü
Büyük Buluşma (2004)  ?
Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2005)  ?
Aşka Sürgün (2005) Asya
Janjan (2006) Güzel Alaz
Genco (2007-2008) Pınar
Doludizgin Yıllar (2008) Gülşen
Kapalıçarşı (2010) Yasemin
Abimm (2009) Melek
Doktorlar (2010) Arzu Altındağ
Acemi Müezzin (2009) Zeynep
Leyla ile Mecnun (2011) Aysel
Doktorlar (2010) Arzu Altındağ
Avrupa Avrupa (2011-2013) Gül
Kocamın Ailesi (2014) Yonca
Aşk Olsun (2015) Ceyda

 

Kaynak; Vikipedi

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Yazının Bağlantısı: Selen Seyven Genco Dizisi İle Tanınan Güzel Oyuncu
  • Tarih: 29 Nisan 2016
  • Yazının Kategorisi: Bizim Kalemimizden
  • Yazar:
  • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
  • Diğer kaynaklarda arayın: Selen Seyven Genco Dizisi İle Tanınan Güzel Oyuncu
  • Ana Menü