• Sınıf Seçiniz

  • Branş Seçiniz

  • İçerik Türü

  • Ara

Saç Rengine Nasıl Karar Vermeliyiz?

Saç Renkleri Ve Bizim Kararımız Nasıl Olmalıdır?

Bildiğiniz üzere kadınların en çok önem verdikleri şey kuşkusuz saç renkleridir. Kadının güzel gözükmesindeki birinci etken olan saçlar, aynı zamanda erkeklerinde ilgisini en çok çekmemizde yararlı bir güzellik kaynağı olarak bilinmektedir. Bu sebeple milyonlarca kadının en çok saç bakımına önem verdiğini bilmeyen insan yoktur. Saçlarımızın bir tek telinde bir sorun olsa belkide o gün mutsuz olmamız için başka sebep aramayız, saçlarımızın dökülmesine, saç kırıntısına, saçlarımızın zarar görmesine dayanamayız, bunu çok iyi biliyoruz. Ama en az bunlar kadar değer verdiğimiz bir başka şey ise saç rengimizi nasıl belirlememiz gerektiğidir.

Saçlarımızı Ne Sıklıkla Değiştirebiliriz?

sac-uyumuSaçlarımızın rengini devamlı olarak değiştiremeyiz, bu saçlarımıza çok fazla zarar verebilmektedir. Bu sebeple saç rengimizi belirlerken çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Her insanın farklı ten rengine göre çeşitli sayılarda saç boyaları bulunmaktadır. Bu boyalar kalite kalite değişiklik göstermektedir. İlk olarak uzman kontrolu altında belirlediğimiz saç boyamızın markasına ek olarak yine uzmanların kontrolünde saçlarımızın renginide belirlememiz gerekmektedir. Unutmayalım ki başkasında çok güzel duran bir saç rengi bizde aynı şekilde durmayacaktır.

Ten Rengimize Göre Saç Rengimizi Belirlemek

Saç renklerimiz ile doğru vücut rengimizi birleştirmemiz gerekmektedir. Bunun için uzmanaların önerilerine göre, esmer bir vucüt tenine sahipsek, elbetteki saç rengimizde buna göre siyah, kızıl hatta kahve renklerinde tonlamalarla bulunması gerekmektedir. Diğer taraftan ise sarı tenli hanımların kullanacağı saç renkleri ise sarı tonlar daha güzel duracağından, Açık kahve, kızıl, bakır tonları, sarı tonlar, sıklıkla kullanılan saç renkleri arasında gelmektedir. Buğday tenli hanımlar içince daha farklı bir saç renkleri tercih edilmelidir. Bu oranda, bronz saç renklerinin yanında, sarı tonlar ve kızıl tonlar bu hanımlar için uygun saç renklerinden bir tanesi olarak belirtilmiştir. Beyaz tenli hanımlar ise saç renklerine karar verirken Kızıl renk tonlarına önemle bakmalarını tavsiye ederiz diğer taraftan ise koyu tonlarda onların kullanabileceği saç renkleri arasında öncelikli olarak yer almaktadır.

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Menü