• Sınıf Seçiniz

 • Branş Seçiniz

 • İçerik Türü

 • Ara

Saç Rengimizi Nasıl Açabiliriz?

Saç Rengimizi Kolay Açma Yöntemleri

Özellikle bayanların saç renklerini açmaları için kullandıkları karışımlardan bir tanesi olan özel bir karışımı sizlerle sac-rengipaylaşmak istiyoruz, kuaförünüzün saçlarınızın rengini açmalarında kullandığı karışımın malzemeleri şu şekildedir.

 1. Toz Açıcı, Biraz Oksiden, İnce aralıklı tarak, penuar ve son olarakta eldiven gerekmektedir.
 2.  Öncelikli olarak Açıcı tozumuzun içerisinde elimizde bulunan oksidanı ekleyelim ve güzelce karıştıralım. Bu şekilde bir krema oluşturmuş olacağız.
 3. Açmak istediğimiz renk siyah gibi koyu renklerse, %9 oranında açma özelliği olan oksidan kullanmamız gerekmektedir.
 4. Hazırlamış olduğumuz karışımı, uygulayacağımız kişinin boyun ve yüz kısılmarına gelmeyecek şekilde bir posizyonda sabit durmasını sağlayalım. Elimizde penuar koruyucu yoksa herhangi bir havlumuzuda kullanabiliriz.
 5. Daha sonra saçlarımızı bölümlere ayıralım ve bir toka yardımı ile her birisini tutturalım.
 6. Eldiven ile tuttuğumuz açıcı kremamızı saçlarımızın uç kısımlarına eşit miktarda uygulamamız gerekmektedir.
 7. Önce enselerimize daha sonra kulaklarımızın üst kısımlarına en son ise tepe noktalarına olacak şekilde işlemi uygulamamız gerekmektedir.
 8. Bölgelere ayırdığımız saçlarımızdan bir bölgesini tarayalım ve uç kısımlarına kremamızı yedirelim. Daha sonra elimizle iyice yedirdiğimiz saçlarımızı ovuşturmaya başlayalım.
 9. Daha sonra kulak üstü kısmına aynı işlemi uygulayalım diğer taraftan tepe noktasınada aynı şekilde uygulamamız gerekmektedir.
 10. Açıkma işlemi için biraz bekleyelim ve 10, 15 dakika sonrasında aynı işlemi saçlarımızın dip kısımlarınada uygulamamız gerekmektedir.
 11. Saçlarımız istediğimiz kıvama geldiğinde ılık duş altında saçlarımızı yıkayalım. Daha sonra saçlarımıza istediğimiz renkte boya yapabiliriz.
 12. Kolay gelsin.

 

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Menü