• Sınıf Seçiniz

 • Branş Seçiniz

 • İçerik Türü

 • Ara

Rüyada Görülen Sayıların Anlamları; Rüyada Hangi Sayı Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen sayılar önemlidir ve her rakamın farklı bir anlamı vardır. İşte rüyada görülen rakamların genel anlamları;

Sıfır (0): iç gözlem ve bekleme dönemidir. Basamaklara sıfır eklendiğinde üst seviyeyi ifade eder. Örneğin bir rakamı birey, on rakamı akıl, yüz rakamı ise ruhu simgeler.

Bir (1): Bireyi temsil eden bir sayısı bağımsızlık adına atılan bir adımdır. Kendini ifade etme ihtiyacı, yaratıcılık ve kendi ayakları üzerinde durma yetisi anlamına gelir. Bir sayısı ayrıca güneşi simgeler.

İki (2): rüyada görülen iki sayısı kararsızlığı gösterir. Olası bir değişiklik hakkında endişeleri ifade eder. Ani değişiklikler ve içgüdüsel davranışlar hakkında kişiyi uyarır. Sembolü ay’dır ve bu yüzden sezgiyi de simgeler.

Üç (3): rüyada görülen üç rakamı şansınızın açılacağını müjdeler. Ancak aynı zamanda çok çalışıp kendinizi fazlasıyla yorduğunuz ve dinlenmeniz gerektiği konusunda sizi uyarır. İş hayatında başarılı olunacağı ve mutluluk verici gelişmelerin yaşanacağını gösterir.

Dört (4): rüyada dört sayısı görmek, sıkı çalışma, irade ve azimle aşılabilecek bazı güçlüklerin yaklaştığının habercisidir. Aynı zamanda yalnızlık ve keder sembolüdür.

Beş (5): yoğun bir aşkı ifade eder. Rüyada görülen beş sayısı hayatın da sembolüdür ve yaşadığınız, yaşayacağınız büyük aşk sayesinde değişim yaşayacağınızın habercisidir.

Altı (6): evinizde ya da yakınlardaki değişikliği ifade eder. Ciddi bir karar almadan önce kişinin ailevi ve finansal durumunun iyice araştırılması gerektiğine dikkat çeker. Ayrıca kişinin, ailesine daha sevecen, anlayışlı ve cömert olmasını tavsiye eder.

Yedi (7): rüyada görülen yedi sayısı ihaneti simgeler. Kişinin bir başkasını aldatması, aldatılması ya da kendi kendini aldatması dahi olabilir.ayrıca rüyada görülen yedi sayısı önemli belgeleri imzalamadan önce düşünmeniz ve dikkatli olmanız gerektiği konusunda sizi uyarır.

Sekiz (8): kişinin üzerinde çok fazla baskı ve sorumluluk olduğunu belirtir. Çok büyük emekle elde edilen başarının simgesidir.

Dokuz (9): mükemmel bir sayıdır. Dokuz rakamı mükemmellik ve bütünlüğün simgesidir. Amaçladığınız tüm işlerde başarılı olacağınızın habercisidir.

Rüyada görülen rakamların önemli bir yeri vardır ancak rüya tabiri konusunda tek başına yorumlanmasından ziyade rüyanızda gördüğünüz diğer sembollerle birlikte yorumlamak daha sağlıklı olacaktır.

Son Yorumlar
 1. Sertkaya
 2. Anonim
 3. semanur
 4. anonim
 5. Anonim
 6. efe doğan
 7. gamze
 8. Anonim
 9. Anonim
 10. celal
 11. Anonim
 12. Anonim
 13. NEVZAT
 14. perıhan
 15. Anonim
 16. Anonim
 17. nesrin
 18. mete
 19. Anonim

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ana Menü