• Sınıf Seçiniz

  • Branş Seçiniz

  • İçerik Türü

  • Ara

Gökçe Ayyıldız Kimdir?

Gökçe Ayyıldız 30 Ekim 1992 tarihinde Sinop/Ayancık da dünyaya gelmiştir.  50 kg 1.64 boyunda akrep burcuna sahip genç oyuncu son dönemin oyuncuları arasında adından söz ettiren başarılı bir isimdir.  4 çocuklu ailenin üçüncü çocuğudur. Annesi ev hanımı kardeşi Gözde Ayyıldız da kendisi gibi oyuncudur. Abisi evli ablası ise öğretmendir. Babasının işleri sebebi ile 3 yaşında iken İstanbul’a yerleşirler. Neşeli bir karaktere sahip olan Ayyıldız, her şeyin net olduğu programlı bir yaşam sürdürmektedir. Hayatında daime 5 yıllık planlar yapar. Gökçe Ayyıldız ailesinin gurur kaynağıdır ve bir düğüne filan gitseler Cemil’in kızı diye parmakla gösterilmektedir.

gokce-ayyildiz-ve-ailesi

Aile zorluk içerisinde yaşarken yorgancılık yapan baba Cemil Ayyıldız Şans Kapıyı Çalınca programına katılır. Yarışmayı kazanamaz ama yarışma sırasında yarışmanın yönetmeni Andaç Haznedaroğlu tarafından ailenin küçük kızı Gökçe keşfedilir. Birçok reklam, dizi ve filmde oynamaya başlayan Gökçe kısa zamanda aranılan oyuncu olmayı başarmıştır. Ortaokul 7. sınıfta iken oyuncu olan Gökçe’nin küçük kardeşi Gözde de ablası sayesinde oyunculuğa adım atmıştır. Babanın yorgan dükkanından kazancı sadece ailenin mutfağına ve ev kirasına yeterken kardeşlerin oyuncu olması ile hayatları yön değiştirmiştir. Kazancın artması ile Gökçe’nin Abisi Gökhan ve ablası Gönül üniversiteye gidebilmiştir. Baba Cemil kazancımızı söylemek istemiyorum ama Gökçe ve Gözde olmasaydı abisi ve ablasının üniversitede okumaları imkansızdı demiştir.

gokce-ayyildiz

Hayatında hiçbir zaman başka bir mesleği düşünmeyen Gökçe Ayyıldız küçük yaştan beri oyuncu olmak istemiştir. 10 yaşında hayaline kavuşan genç oyuncu, Sırlar Dünyası, Büyümüşte Küçülmüş, Fatih harbiye, Çınaraltı, Kollama, Ezo Gelin, Beşinci Boyut, Sır Kapısı, Sahra, Parmaklıklar Ardında, Gazi gibi birçok projede rol almıştır. Yer aldığı projelerde üstün başarı gösteren yetenekli oyuncunun şimdilerde yer aldığı proje ise, pazartesi akşamlarının beğeni ile takip edilen dizisi Kırgın Çiçeklerdir. Atv ekranlarında yayınlanan dizide yetimhane kızı Songül karakterini canlandırmaktadır.

gokce-ayyildiz-kirgin-cicekler

Songül, 16 yaşında küçükken annesi ölmüş babası da hırsızlıktan hapse girmiştir. Akrabaları ile anlaşamayınca yurda bırakılır ve burada can kardeşi Kader ile tanışır. Yetimhanenin en hırçın kızı olan Songül, atarlı ve sinirli bir kızdır. Haksızlığa hiç gelemeyen ama dostluğu çok sağlam bir karakterdir. Arkadaşlarına kol kanat geren ve onlar için her şeyi yapan gerçekler ile kolay yüzleşebilen biridir. Hayattan hiç beklentisi yoktur. Fakat aynı sınıfta olan Güneyden nefret ederken daha sonra kız arkadaşı olur. Oyunculuğunda her geçen gün  yükselen Gökçe Ayyıldız oyunculuk eğitimi almaya devam etmektedir.

Kariyeri;

Sinema
Yıl Adı Rol Not
2002 Bir Tutam Baharat
Televizyon
Yıl Adı Rol Not
2003 Büyümüş de Küçülmüş Gizem
Çınaraltı Gökçe
2004 Büyük Buluşma Selcan
2005 Beşinci Boyut Başak
Zeynep Tülin
2006 Ezo Gelin Tekgül
2007 Parmaklıklar Ardında Birsen
2008 Gazi Berçem
2009 Kollama Nurbanu Sultan
2011 Hayat Devam Ediyor Zozan Fırat
2012 Kötü Yol Canan
2013 Bizim Okul Gülbahar
Fatih Harbiye Aslı
2015 Kırgın Çiçekler Songül
Reklam
Yıl Adı Rol Not
2001 Siyasi Parti
2016 Lipton Gökçe

Kaynak; Vikipedi

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Yazının Bağlantısı: Gökçe Ayyıldız Kimdir?
  • Tarih: 28 Mart 2016
  • Yazının Kategorisi: Bizim Kalemimizden
  • Yazar:
  • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
  • Diğer kaynaklarda arayın: Gökçe Ayyıldız Kimdir?
  • Ana Menü