• Sınıf Seçiniz

  • Branş Seçiniz

  • İçerik Türü

  • Ara

Bölgesel Zayıflama Tekniği Ve Kullanılan Araçlar?

Manyetik Enerji İle Bölgesen Zayıflama

Bölgesel zayıflamada iki çeşit yöntem bulunmaktadır birincisi invazif yöntemler diğerleri ise liposuction ve benzeri araçlar kullanılmaktadır. Her doktor ve uzman hastanın ihtiyacına göre çeşğitli malzemeler aracılığı ile kişiyi bölgesel olarak zayıflatabilme olanağına sahip olabilirler.

bolgezel_zayiflama_teknikleri

Bölgesel zayıflamada üçüncü adım olarak noninvazif yöntemlerde kullanılmaktadır, bunlar için doktorların kullandığı çeşitli araç ve gereçler içerisinde ilaçlı tedavi yöntemlerinden de destek alınmaktadır. Radyo Frekans, kavitasyon, mezoterapi gibi ilaçlarlar ve çeşitli uygulama yöntemleri doktorların destek aldığı cihazlar arasındadır.

Bölgesel zayıflamada kullanılan araç ve gereçler, teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı boyutlara ulaşmayı başarmıştır. Örneğin, son teknoloji ürünlerinde zayıflamada manyetik alan enerjisi kullanılmaya başlanmıştır. İnfrared lazerle berebar kullanılan bir cihaz olan manyetik alan enerjisi ürünüdür.

Bölgesel zayıflamada kullanılan araçların, zararlı olabileceği ektenleri bulunmaktadır, kişinin durumuna göre yapılan analizlerde bunlar meydana çıkarılarak, bölgese zayıflama konusunda büyük ilerleme aşamalarına gelmişlerdir. Doktorlar ve uzmanlar bölgesel zayıflamada zarar görebilecek insanları şu şekilde sınıflandırmıştır.

Manyetik Zayıflama Kimler İçin Uygundur?

Öncelikle manyetik zayıflama yöntemleri kullanılmadan önce kişiye uygun seçenekler doğru analiz edilmektedir. daha sonrasında ise doğru cihazların kullanımı ile birlikte, bölgesel zayıflamada en iyi sonuçlara ulaşabilmekteyiz.

Örneğin, ultrasonik dalgalar yardımı ile uygulanmakta olan bölgesel zayıflama teknikleri kemik ve etrafındaki bölgelerden kesinlikle uzak tutulmaktadır. Radyo-frekans yöntemi ile uygulanan tekniklerde ise kalp pili ve epilepsi sorunlarıyla karşılaşmakta olan insanların bu teknikten uzak tutulmaları gerekmektedir.

Dİğer taraftan ise, manyetik cihazlarla bölgesel zayıflama tekniğinde, tansiyon yüksekliği ve diyabet gibi kan pıhtılaşmasında bozukluk görülen hastalar dışında her hastaya sorunsuz olarak uygulanabilecek zayıflama tekniklerinden bir tanesidir.

Manyetik Bölgesel Zayıflama Kimlere Uygulanmaz?

Manyetik bölgesel zayıflama tekniklerinin kimlere uygulanması konusunda uzmanlar detaylı bir araştırma yapmış ve diyaber, akut, yüksek tansiyon, kronik patolojik hastalıkları, kan pıhtılaşması sorunları ile karşılaşanlar, zayıflama tekniğinin uygulanacağı bölgede herhangi bir enfeksiyonu olanlara, ayrıca hamile ve emziren insanlara bu zayıflama tekniği uygulanmamaktadır.

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Menü