• Sınıf Seçiniz

  • Branş Seçiniz

  • İçerik Türü

  • Ara

Berk Oktay Kimdir?

Türk aktör ve aynı zamanda manken olan Berk Oktay, 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara da dünyaya gelmiştir. Oyuncu 76 kg boyu 1.88′ dir. Annesi öğretmen babası ise muhasebe müdürüdür. Ortaokul ve liseyi Ankara da tamamlamış olup, Üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde okumuştur.  16 yaşında iken modellik ile ilgilenmeye başlayan yakışıklı oyuncu, modelliği 2000 ve 2006 yılları arasında İstanbul da yapan Berk Oktay, toplamda 120-130 kadar defile de yer almıştır.

berk-oktay

Kariyerine 2004 yılı Haziran ayından sonra yurt dışında devam etmeye karar vermiş ve Paris’e yerleşmiştir. 2001 yılında Best Model’e katılarak başarıyı yakalayan ünlü model, D&G Ferre, Gucci, Prada gibi birçok markalar ile çalışmış ve çalışmalarını Tokyo, Milano, Dubai, Moskova da yapmıştır. 2003 yılında Best Model Of Türkiye yarışmasına katılıp bu yarışmayı da kazanmayı başarmıştır. 2 yıl kadar Paris’te kalan Oktay, üniversite eğitimini modellik yaptığı dönemde yarıda bıraktığı için eğitimini tamamlamak adına 2006 yılında Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye de olduğu dönem 2007 yılı Şubat ayında Türker İnanoğlundan bir teklif alır ve Türvak’tan özel oyunculuk dersi almaya başlar. Oyunculuk eğitimini başarıyla tamamlayıp Erler Film ile sözleşme imzalayan oyuncu, televizyon hayatına 2008 yılında Tatlı Bela Fadime dizisi ile adım atmıştır.

berk-oktay-iliski-durumu-karisik

İlk dizisi ile tanınmayı başaran yetenekli oyuncu, Akasya Durağı dizisinde de rol almıştır. Bir sonraki dizisi ise, yıllardır kanal d ekranlarında kalmayı başaran Arka Sokaklar dizisidir. Dizide polis Sinan karakterini canlandırmıştır. Bu diziden ayrıldıktan sonra Atv ekranlarında yayınlanan Alev Alev dizisinde Rojda Demirer ile başrol oynamıştır. Oyunculuk kariyerinde hızla yükselen Berk Oktay star tv de Benim Hala Umudurm Var dizisinde Gizem Karaca ile yine başrol de yerini almıştır. Son olarak ise hala cumartesi akşamlar Show Tv ekranlarında yayında olan İlişki Durumu Karışık dizisinde başrol oynamaktadır.

Berk Oktay’ın Sevgilisi Kimdir?

Berk Oktay’ın 2016 yılı itibari birliktelik yaşadığı kişi Merve Saraçoğlu’dur. İkili nişanlanmış olup, evlilik yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir.

berk-oktay-merve-saracoglu

Berk Oktay’ın Oynadığı Diziler Nelerdir?

Televizyon
Yıl Adı Rol Notlar
2007-2008 Tatlı Bela Fadime Levent Başrol Oyuncu
2008-2009 Akasya Durağı Murat Aydın Yardımcı Oyuncu
2009-2012 Arka Sokaklar (dizi) Sinan Bahadır Başrol Oyuncu (126 – 250 bölümlerde Sinan’ı canlandırmıştı)
2010-2010 Umut Yolcuları Sinan Bahadır Konuk Oyuncu
2012-2013 Alev Alev Murat Başrol Oyuncu
2013-2014 Benim Hala Umudum Var Hakan Demirer Başrol Oyuncu
2014 Aşktan Kaçılmaz Mardinli Berzan Başrol Oyuncu
2015 İlişki Durumu: Karışık Can Tekin Başrol Oyuncu

Berk Oktay’ın Aldığı Ödüller Nelerdir?

Yıl Ödül Töreni Kategori Sonuç
2016  7.KTÜ Medya Ödülleri En Beğenilen Erkek Oyuncu Adaylık
 Yeditepe Üniversitesi 4.Dilek Ödülleri Yılın En İyi Komedi Erkek Oyuncusu Kazandı

Kaynak; Vikipedi

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Yazının Bağlantısı: Berk Oktay Kimdir?
  • Tarih: 21 Mart 2016
  • Yazının Kategorisi: Bizim Kalemimizden
  • Yazar:
  • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
  • Diğer kaynaklarda arayın: Berk Oktay Kimdir?
  • Ana Menü