• Sınıf Seçiniz

  • Branş Seçiniz

  • İçerik Türü

  • Ara

Bebeklerde Uyku Sorunu Problemleri Ve Bebek Masajları

Uyku Problemi Çözümleri ve Uygulamamız Gereken masaj Yöntemleri 

Uyku sorunu yaşayan bebekleri nasıl rahatlatırız ve nasıl masaj yaparız konusunda bilgi birikimlerimizi sizlerle paylaştığımız bu makalemizde öncelikle belirtmek isteriz ki Haluk Otman’ın tecrübelerinden fikir edinerek hazırlamış bulunmaktayız.

Uyku Bozukluğu Sebepleri Ve Uyku Problemleri Nedir Nasıl Aşılır?

Öncelikle bebeklerimizde sıklıkla görülen bir konu üzerine gitmek istiyoruz, bebeklerimizde uyku bozukluğu önemli bir problemdir. Uyku sorunu çeken bebeklebebek_masaji2rimiz hem bize hemde kendine bir türlü aradığı rahatlığı tatdıramayabilir. Bu sebepten ötürü bebeğimizi hem onun için hemde kendimiz için rahatlatmamız gerekmektedir. Haluk Otman’a göre, bebeğimizi sakinleştirmek ve uyumak istiyorsak, öncelikli olarak sol elimizle bebeğimizin sırtına dokunmamız gerekmektedir. Bunun sebebinde ise sol kolumunda bulunan negatif enerjinin sakinleştirici özelliği olarak belirtirlmiştir. Diğer bir önemli özellik ise bebeğimizin tüm vücuduna sakince dokunuzlar yapmamız gerekmektedir. Bu işlemler bebeğimizi iyice sakinleştirecektir. Daha sonra uzun dokuşlarla bebeğimizi iyice rahatlatabiliriz.

Bebeğimizi Nasıl Uykuya Düşürebiliriz?

bebek ve uyku

Daha sonrasında ise bebeğimizi asıl olarak uykuya düşürebilmemiz için en önemli dokunuşumuzu baş bölgesine yaptığımız hafif hareketlerle hissettirebiliriz. Bebeğimizin uykuya düşmesi için sakince yaptığımız dokuşunuşlarımız endorfin, serotonin gibi hormonlar salgılanır ve daha çok rahatlamasını sağlarız. Bu hareketleri hafif masaj hareketleri ile desteklediğimizde bebeğimiz bu salgıları en maksimum düzeyde hissedecek ve doğru bir şekilde işlemlerini yerine getirecektir.

Hangi Bölgelerde Enerji Birikimi Daha Çok Görülür?

bebek_masajlari

Son olarak belirtmek isteriz ki bebeğimizin el ve ayak bölgelerinde gün içerisinde oldukca fazla enerji birikimi oluşmaktadır. Bu enerji birikimini kırabilmemiz için o bölgelere hafif dokunuşlar uygulayabilir, hafif ovalama taktikleri ile bebeğimizin enerjisini uyku düzeyine indirebiliriz. Tüm bu işlemler sonrasında bebeğimizin rahat bir uyku çekmesi için gerekli olan tüm ihtiyaçları sağlıklı bir şekilde yerine getirebileceğimize inanıyoruz.

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Menü